Τρίτη 25 Φεβρουαρίου 2014

«Κηδεία» στη Νάπολι η Τζένοα!

Η Τζένοα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο «Σαν Πάολο» δεν τα… παράτησε και με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Καλάιο λίγο πριν το φινάλε, πήρε σημαντικό βαθμό απέναντι στη Νάπολι, 1-1.

«Κηδεία» στη Νάπολι η Τζένοα
Ισόπαλες, 1-1, ήρθαν στο «Σαν Πάολο» Νάπολι και Τζένοα, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ αν και μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό έπειτα από ωραίο τελείωμα του Ιγκουαΐν τα βρήκε σκούρα απέναντι στους «τζιαλομπλού» και δεν μπόρεσε να αυξήσει το σερί της στις τρεις συνεχόμενες νίκες.

Οι φιλοξενούμενοι, με τον Γιάννη Φετφατζίδη να μπαίνει αλλαγή με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ανέβασαν κατακόρυφα την αποδοσή τους και στο φινάλε του ματς «στρίμωξαν» για τα καλά τους «παρτενοπέι». Έτσι, ο Καλάιο στο 84’ βρήκε την ευκαιρία να στείλει τη μπάλα στην εστία του Ρέινα και να χαρίσει στην ομάδα του ένα σημαντικό βαθμό.Πηγή: sport-fm.gr