Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

Τα «έσπασαν» στο Βόλο!!

Το σερί νικών του Ολυμπιακού Βόλου και το αήττητο της Νίκης έσπασαν στην 18η αγωνιστική της Football League, με τις αναμετρήσεις κόντρα σε Φωκικό και Αιγινιακό αντίστοιχα.

Τα «έσπασαν» στο Βόλο
Στην Άμφισσα σταμάτησε το νικηφόρο σερί του Ολυμπιακού Βόλου, ο οποίος βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ απ’ τον Φωκικό και τελικά πήρε το βαθμό της ισοπαλίας λίγα λεπτά πριν το τέλος.

Μετά την βαριά ήττα απ’ τον Παναθηναϊκό στο Κύπελλο Ελλάδας, οι «ερυθρόλευκοι» επέστρεψαν μουδιασμένοι στο πρωτάθλημα και έμειναν μακριά απ’ τη νίκη μετά από δώδεκα σερί θετικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα της Football League.

Τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι και χειρότερα για το συγκρότημα του Μάνουελ Ρόκα, αφού ο Φωκικός προηγήθηκε δύο φορές με τους Αλβάρεζ στο 10’ και Φράγκο στο 81’.

Ο Ολυμπιακός Βόλου έφερε αρχικά στα ίσα το ματς στο 40’ με τον Γκούρμα, ενώ ο Πινδόνης τρία λεπτά πριν το τέλος του διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Γκέλα ομάδας του Βόλου είχε και ο Βόρειος όμιλος, με τη Νίκη να «σκοντάφτει» στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Αιγινιακό.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη γνώρισε την ήττα μετά από επτά σερί αγωνιστικές, με τον γκολ του Ζούρκου στο 81’ να χαρίζει τρεις πολύτιμους βαθμούς στο σύλλογο του Αιγινίου, που τον ανεβάζουν στην τέταρτη θέση.

Από την άλλη, η Νίκη έπεσε στην τρίτη θέση, με τον Ηρακλή να την προσπερνάει μετά τη νίκη του επί του Βατανιακού με 3-1.