Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

Ό,τι μπορεί για να... χάσει!

Όλα πήγαν στραβά για την Ρίο Άβε που ηττήθηκε με 2-0 απ’ την Σετούμπαλ, ολοκληρώνοντας μάλιστα το παιχνίδι με εννιά παίκτες στην 17η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Ό,τι μπορεί για να... χάσει
Ό,τι γινόταν για να… χάσει η Ρίο Άβε έγινε στο ματς κόντρα στην Σετούμπαλ για την 17η αγωνιστική Πορτογαλίας.

Γιατί το να ανοίγει ο αντίπαλος το σκορ στο μόλις πρώτο λεπτό είναι κάτι που μπορεί να αλλάξει.

Το να μην… κρατιέται ο Μάρτινς και να διπλασιάζει τα τέρματά του στο 33ο λεπτό κάνει τα πράγματα ακόμα πιο δύσκολα.

Το… ακατόρθωτο για τη Ρίο Άβε ήρθε απ’ το 68’ μέχρι το 73’ όταν οι Λόπες και Φραγκά αντίκρισαν την δεύτερη κίτρινη κάρτα με αποτέλεσμα να συνεχίσει το ματς με εννιά παίκτες για είκοσι περίπου λεπτά.

Η Σετούμπαλ δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό πλεονέκτημα, όμως είχε κάνει ήδη ό,τι χρειαζόταν για να πανηγυρίσει τη νίκη που την ανέβασε στην ενδέκατη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Ρίο Άβε συνεχίζει να ισοβαθμεί στην όγδοη θέση με την Ακαντέμικα (με ματς λιγότερο). Πηγή: sport-fm.gr