Κυριακή 2 Φεβρουαρίου 2014

Ντε Βινσέντι για μεγάλα πράγματα!!

Ντε Βινσέντι κερνάει, Ντε Βινσέντι σκοράρει! Με τον Αργεντινό να κάνει τα πάντα και να πετυχαίνει δυο τέρματα, ο ΑΠΟΕΛ μετέτρεψε σε περίπατο (3-0) το δύσκολο παιχνίδι με τον Ερμή.

Ντε Βινσέντι για μεγάλα πράγματα!
Τα πρώτα του δυο γκολ με την φανέλα του ΑΠΟΕΛ, πέτυχε στο παιχνίδι με τον Ερμή (3-0) ο Τόμας Ντε Βινσέντι.

Ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο ματς της 19ης αγωνιστικής και μετέτρεψε το ματς σε μονόλογο.

Πριν απ’ όλα αυτά το σκορ είχε ανοίξει ο Αλωνεύτης στο 35΄ και από εκεί και πέρα ανέλαβε δράση ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, που στο 55΄ έκανε το 2-0 και έξι λεπτά αργότερα με πέναλτι έγραψε το τελικό 3-0.

Από την άλλη πλευρά ο Απόλλων Λεμεσού με την νίκη που πέτυχε στην έδρα της ΑΕ Κουκλιών (3-1) πάτησε κορυφή και περιμένει το παιχνίδι της ΑΕ Λεμεσού την Κυριακή (2/1) για να δει αν θα παραμείνει εκεί.

Την αρχή έκανε ένας παλιός μας γνώριμος, από το πέρασμα του από τον ΟΦΗ, ο Φώτης Παπουλής που άνοιξε το σκορ στο 40΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 56΄ο Σανγκού έκανε το 2-0 για να έρθει και πάλι ο Παπουλής να γράψει το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν με τον Αράμπα στο 75΄στο τελικό 3-1.