Δευτέρα 24 Φεβρουαρίου 2014

Mamma mia… ματσάρα!!

Με το στόμα ανοιχτό έμειναν οι θεατές του Λάτσιο-Σαουόλο, που στο δεύτερο ημίχρονο μετατράπηκε σε ποδοσφαιρική πανδαισία που βρήκε νικητές τους «λατσιάλι» με σκορ 3-2!

Mamma mia… ματσάρα!
Κάτι παραπάνω από ένα δεκάλεπτο στάθηκε αρκετό για να «γεμίσει» όσους παρακολούθησαν την αναμέτρηση Λάτσιο-Σααουόλο για την 25η αγωνιστική στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Από το 72’ μέχρι το 83’ σημειώθηκαν τέσσερα γκολ σε ένα ματς που μετατράπηκε σε σκωτσέζικο ντους συναισθημάτων για τους οπαδούς των δύο ομάδων και τελικά βρήκε εκείνους της Λάτσιο να φεύγουν χαμογελαστοί αφού οι Ρωμαίοι επικράτησαν 3-2.

Στο… ξενέρωτο πρώτο ημίχρονο η μπάλα ήρθε μόλις μια φορά σε επαφή με τα δίχτυα όταν στο 36’ ο Ράντου άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Η συνέχεια του αγώνα μπορεί να συνοψιστεί με την ατάκα «μία σου και μία μου», αφού κανένα τέρμα –με εξαίρεση το τελευταίο του Καντρέβα που έκρινε και τον αγώνα- δεν έμεινε αναπάντητο.

Την αρχή έκανε ο Φλοκάρι στο 72’, όμως η «καραβάνα» που ακούει στο όνομα Μίρο Κλόζε δύο λεπτά αργότερα έβαλε ξανά στη θέση του οδηγού τη Λάτσιο, που τα χρειάστηκε τη στιγμή που ο Φλόρο Φλόρες απέδειξε με το γκολ που πέτυχε στο 79’ πως μόνο… φλώρικα δεν αγωνίστηκε η Σασουόλο.

Όπως γράψαμε και νωρίτερα όμως, ο Καντρέβα ήταν εκείνος που είπε την τελευταία λέξη, τη μοναδική που δεν έμεινε αναπάντητη και τελικά έδωσε τους τρεις βαθμούς στη Λάτσιο.