Πέμπτη 10 Απριλίου 2014

ΑΕΛ από την… άσπρη βούλα!!

Τα χρειάστηκε η ΑΕΛ! Οι «βυσσινί» με δυο πέναλτι του Στεφανίδη και ένα γκολ του ίδιου στο τέλος κατάφεραν να νικήσουν 3-1 τη Δόξα Πενταλόφου και κράτησαν τη διαφορά στους έξι βαθμούς από την κορυφή.

ΑΕΛ από την… άσπρη βούλα!
Ζορίστηκε, αλλά τα κατάφερε η ΑΕΛ με πρωταγωνιστή τον Νέστορα Στεφανίδη!

Ο επιθετικός των «βυσσινί» ευστόχησε δυο φορές, αρχικά, από την άσπρη βούλα και τέλος ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων όπου χάρισε τη νίκη με 3-1 κόντρα στη Δόξα Πενταλόφου.

Το πρώτο πέναλτι για την ομάδα του «κάμπου» έγινε στο 7ο λεπτό, ενώ το άλλο έγινε πάνω στον Γκούρτσα από τον Γραίκο στο 71΄ και έτσι ο 29χρονος αριστεροπόδαρος δεν άφησε τις ευκαιρίες ανεκμετάλλευτες στο εξ΄ αναβολής παιχνίδι της 24ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Γ ‘ Εθνικής.

Έτσι, η η ΑΕΛ, έξι αγωνιστικές πριν το τέλος του 2ου ομίλου, βρίσκεται οχτώ βαθμούς πάνω από τον Οικονόμο Τσαριτσάνη στη βαθμολογία.

Όσο για τους φιλοξενούμενους, το πάλεψαν μετά την ισοφάριση του Σταμπούλη στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο δεν μπόρεσαν στο τέλος ν' αποφύγουν την ήττα.Πηγή: sport-fm.gr