Πέμπτη 10 Απριλίου 2014

Μπήκε... ανατρεπτικά στο «παιχνίδι» (video)

Κάθε φάση και… γκολ! Ο Αιγινιακός επικράτησε με επική ανατροπή (3-2) της Νίκης Βόλου και ξεκίνησε ιδανικά την πορεία της στα πλέι οφ ανόδου της Football League.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο γεμάτο…γκολ και ένα ανατρεπτικό δεύτερο μισό, ο Αιγινιακός επικράτησε με 3-2 της Νίκης Βόλου και ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο στην πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ ανόδου της Football League.

Η Νίκη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και με δύο γρήγορα γκολ μέσα σε πέντε λεπτά πήρε το προβάδισμα.

Ο Τζιώρας στο 13’ με σουτ στην αντεπίθεση και ο Ανιέτε στο 17’ μετά από εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έβαλε μπροστά στο σκορ τους Βολιώτες.

Η απάντηση του Αιγινιακού ήρθε στο 21’ με τον Γιατζιτζόγλου, ενώ στο 39’ ο Ζούρκος με ατομική ενέργεια έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Παρότι η Νίκη ήταν αυτή που είχε τις ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο –με Κουτσοσπύρο και Ανιέτε να μην καταφέρνουν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα-, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πέτυχαν το χρυσό γκολ της νίκης, με πλασέ του Κωνσταντινίδη στο 70’