Σάββατο 10 Μαΐου 2014

Ελλάς… τι θα γίνει, φίλε μου, μ’ εμάς; (video)

Στην… απελπισία οδηγούνται οι φίλοι της Ελλάς Βερόνα! Μετά τη Λάτσιο, η ομάδα του Βαγγέλη Μόρα ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις ΚΑΙ απ’ την αδιάφορη Ουντινέζε (2-2) κι αποχαιρετά το όνειρο της Ευρώπης

Άξια της μοίρας της -που πιθανότατα θα είναι να παρακολουθεί τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της επόμενης σεζόν απ’ τον καναπέ- αποδεικνύεται η Βερόνα!

Μετά το στραπάτσο της περασμένης αγωνιστικής με τη Λάτσιο (όταν μ’ ένα ανύπαρκτο πέναλτι ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις) η ομάδα του Βαγγέλη Μόρα υπέστη νέο… εγκεφαλικό σήμερα!

Όταν λοιπόν προηγήθηκε με δυο γκολ της Ουντινέζε (με τον Τόνι να φτάνει απ’ τη βούλα τα 20 στη σεζόν και τον Χάλφρεντσον να διευρύνει το προβάδισμα) όλοι πίστεψαν ότι θ’ ανέβει με άνεση στην έκτη θέση και θα περιμένει αύριο γκέλες των υπόλοιπων.

Η γκολάρα ωστόσο του αγέραστου Ντι Νατάλε στο 56’ φαίνεται ότι… σόκαρε τόσο πολύ τους γηπεδούχους, ώστε να γεμίσουν άγχος. Και δεχόμενοι την ισοφάριση στο 91’ από τον Μπαντού (2-2) να χάσουν πολύτιμο έδαφος -και μαζί τις περισσότερες ελπίδες τους για Ευρώπη (αφού την τελευταία αγωνιστική παίζουν στην έδρα της Νάπολι).