Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2014

ΑΕΚ… στο τέλος!!

Επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί η ΑΕΚ Λάρνακας κόντρα στην Αγία Νάπα, καθώς πήρε τη νίκη (1-2) έστω και με την… ψυχή στο στόμα, πλησιάζοντας την κορυφή. Σκούρα τα πράγματα για τους γηπεδούχους.

ΑΕΚ… στο τέλος!
Η Αγία Νάπα προσπάθησε να πάρει μια πολύ σημαντική ισοπαλία από την ΑΕΚ Λάρνακας και φαινόταν πως την έχει στα χέρια της, μέχρις ότου να έρθει ο Μπόλιεβιτς σαν… από μηχανής θεός!

Η γηπεδούχοι αφού κατάφεραν να προηγηθούν νωρίς με τον Μαρκόφσκι στο 14ο λεπτό, κλείστηκαν στο… καβούκι τους, κάτι που φαινόταν πως τους έβγαινε σε καλό.

Η ΑΕΚ ωστόσο είχε σε όλο το παιχνίδι τον πλήρη έλεγχο και ισοφάρισε με τον Ρομπέρτο Κολαούτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Το ματς πήγαινε προς… ναυάγιο, για τους φιλοξενούμενους που ήταν θεωρητικά το φαβορί, αλλά ο Μπόλιεβιτς έσωσε την ομάδα του η οποία πλέον κοιτάζει από απόσταση τεσσάρων βαθμών την πρώτη θέση.

Η Αγία Νάπα, αντιθέτως, ζορίζεται ακόμη περισσότερο αφού μετά από έξι αγωνιστικές βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, με μόλις ένα βαθμό!