Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2014

Την έσπρωξε… ψηλά!!

Η Οστάνδη προηγήθηκε νωρίς της Λόκερεν. Όμως νωρίς έμεινε και με δέκα παίκτες, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να επικρατήσουν 3-1 και να αναρριχηθούν στην βαθμολογία της Jupiler League.

Την έσπρωξε… ψηλά
Εύκολο τρίποντο πήρε η Λόκερεν επικρατώντας 3-1 της Οστάνδης στην δέκατη αγωνιστική της Jupiler League.

Βέβαια, η προσπάθεια των γηπεδούχων δεν ήταν εύκολη απ’ την αρχή, αφού η Οστάνδη προηγήθηκε μόλις στο 17’ με τον Μπριλάντ. Η αποβολή του Κουλίμπαλι όμως στο 28’ έλυσε τα χέρια των γηπεδούχων.

Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου ο ντε Πάο έφερε το ματς στα ίσα, ενώ ο Μάριτς στο 54’ και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 62’ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Οι τρεις βαθμοί ανέβασαν τη Λόκερεν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς, τέσσερις πίσω απ’ την Άντερλεχτ και ισόβαθμη με τη Γάνδη, ενώ η Οστάνδη έμεινε στην έκτη θέση με 14 βαθμούς.