Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2014

Υπάρχουν «κανονιέρηδες» με… άσφαιρα;

Ανεξάρτητα απ’ τις πελατειακές σχέσεις που έχει αναπτύξει με τον Μουρίνιο, ο Αρσέν Βενγκέρ είναι μεγάλος προπονητής. Ακόμα και τέτοιος όμως, είναι δύσκολο να βρει σύστημα νίκης χωρίς… σουτ στο τέρμα!

Ποιο διπλό στο «Στάμφορντ Μπριτζ»; Ποια πρώτη νίκη απέναντι στον Ζοσέ Μουρίνιο; Όλα αυτά παραμένουν μακρινοί στόχοι για την Άρσεναλ.

Διότι για να τα καταφέρει, θα πρέπει πρώτα να… βάλει γκολ στην Τσέλσι. Ή έστω να το επιχειρήσει!

Παρόλο που οι «κανονιέρηδες» πίεσαν στο δεύτερο ημίχρονο του σημερινού ντέρμπι, δεν κατάφεραν τίποτα.

Και δεν είναι ότι έμειναν για έβδομο ματς χωρίς νίκη. Δεν είναι ότι απέτυχαν να σκοράρουν -όπως έχουν κάνει τις τελευταίες 6,5 ώρες αγώνων τους απέναντι στην Τσέλσι (ήτοι 392 λεπτά).

Είναι ότι δε βρήκαν καν… στόχο: Αποτυγχάνοντας να κάνουν έστω και ένα (1) σουτ στο τέρμα για πρώτη φορά από το 2003 και το τότε 0-0 με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! *Πηγή: sport-fm.gr*