Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2014

«Χ»αμένη ευκαιρία για Γκλάντμπαχ!! (video)

Την ευκαιρία να βρεθεί ξανά μόνη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Μπουντεσλίγκα έχασε η Γκλάντμπαχ, που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Μάιντς. Αμφότερες, πάντως, διατήρησαν το αήττητο…

«Χ»αμένη ευκαιρία για Γκλάντμπαχ (video)
Η ευκαιρία να βρεθεί ξανά μόνη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Μπουντεσλίγκα, ήταν μεγάλη για τη Γκλάντμπαχ. Όμως, την «πέταξε στα σκουπίδια», αφού δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μάιντς, η οποία έφυγε από το «Μπορούσια Παρκ» με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με ιδανικό τρόπο το παιχνίδι, καθώς προηγήθηκαν μόλις στο 15’ με τον Κρούζε. Η χαρά τους, όμως, κράτησε λίγο, καθώς 16 λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 31’, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν. Παρά τις εκατέρωθεν ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, το σκορ δεν άλλαξε και έτσι οι δύο ομάδες, που διατήρησαν το φετινό τους αήττητο, έβαλαν από έναν βαθμό στο σακούλι τους.

Έτσι, η Γκλάντμπαχ έφτασε τους 13 βαθμούς και ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση με την Χοφενχάιμ, ενώ η Μάιντς με τον πόντο που πήρε, έφτασε τους 11 και συγκατοικεί στην έκτη θέση με τη Βόλφσμπουργκ. Άξιο αναφοράς, επίσης, το γεγονός ότι για έβδομο παιχνίδι ανεξαρτήτου έδρας, η Μπορούσια διατήρησε το αήττητο (5-2-0).

All Goals - Borussia M'gladbach 1-1 Mainz - 05... από Bundes_Liga