Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2014

«Σφαλιάρα» και τριάρα στην Ίντερ!

Πλάκα έκανε η Φιορεντίνα στην Ίντερ και τη φιλοδώρησε με ξεγυρισμένη τριάρα (3-0) σε ματς για την 6η αγωνιστική. Ανατροπή για Νάπολι, 2-1 την Τορίνο.

«Σφαλιάρα» και τριάρα στην Ίντερ
«Φύλλο και φτερό» έκανε την Ίντερ η Φιορεντίνα. Οι «βιόλα» με γκολάρες των Μπαμπακάρ και Κουαδράδο έφτασαν να προηγούνται πριν καν συμπληρωθούν είκοσι λεπτά αγώνα με δύο γκολ διαφορά και στη συνέχεια… άραξαν. Απλά λίγο πριν το τέλος ήρθε και το τέρμα του Τόμοβιτς να διαμορφώσει το τελικό 3-0 και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτησή της.

Την ίδια ώρα η Νάπολι έφτυσε «αίμα» για να κάμψει την αντίσταση της Τορίνο, η οποία μάλιστα κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 14’. Με αντεπίθεση διαρκείας, οι «παρτενοπέι» είδαν τους κόπους τους να αποδίδουν καρπούς στο δεύτερο ημίχρονο, όταν με τα γκολ των Ινσίνιε στο 55’ και Καγιεχόν στο 72’ έφερε «τούμπα» το ματς και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1.