Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2014

Άλωσε το «Μπαλαΐδος» η Βιγιαρεάλ!!

Με παλικαρίσια εμφάνιση και τον Μοΐ Γκόμεζ οδηγό η Βιγιαρεάλ έσπασε την… κατάρα του «Μπαλαΐδος» και υποχρέωσε τη Θέλτα στην πρώτη της φετινή ήττα, 3-1.

Άλωσε το «Μπαλαΐδος» η Βιγιαρεάλ
Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για την Βιγιαρεάλ απέναντι στην Θέλτα, 3-1. Το «κίτρινο υποβρύχιο» με οδηγό τον Μοΐ Γκόμεζ, που πέτυχε δύο τέρματα, πέρασε από το «Μπαλαΐδος» για πρώτη φορά αναγκάζοντας παράλληλα τους γηπεδούχους στην πρώτη τους ήττα στο «σπίτι» τους από τον περασμένο Μάρτιο.

Δύο λεπτά ήταν αρκετά για τον Ισπανό μεσοεπιθετικό, που έκανε στο… άψε-σβήσε τη ζημιά με γκολ στο 32’ και στο 33’. Η Θέλτα ξαναμπήκε στο ματς λίγο πριν του φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (44’) με τον Λαριβέι, όμως η πίεση του δευτέρου 45λεπτου δεν άλλαξε την κατάσταση. Αντίθετα, η Βιγιαρεάλ, εκμεταλλευόμενη και την αποβολή του Φοντάς (86’), βρήκε χώρους στην αντίπαλη άμυνα και με γκολ του Γκασπάρ στο 90’ «κλείδωσε» τη μεγάλη νίκη. *Πηγή: sport-fm.gr*