Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

Είχε… άγιους η Τζένοα!!

Αγνώριστη η Τζένοα μπόρεσε να μείνει όρθια στο εκτός έδρας παιχνίδι της απέναντι στη Κάλιαρι και να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1), χάρη σε ένα αυτογκολ και τον τερματοφύλακά της.

Είχε… άγιους η Τζένοα

Η γηπεδούχος ήταν σαφώς καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και αυτή που είχε τις ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη.

Στο 16ο λεπτό με τον Φαρίας άνοιξε το σκορ 1-0. Προσπάθησε να διατηρήσει το προβάδισμα και το κατάφερε μέχρι και τα πρώτα λεπτά του δευτέρου 45λέπτου. Στο 53ο λεπτό ο Ροσετίνι με ένα αυτογκόλ έφερε το σκορ στα ίσα 1-1.

Ωστόσο οι παίκτες της Κάλιαρι είχαν την ευκαιρία να πάρουν και πάλι το προβάδισμα. Στο 75ο λεπτό ο Στουράρο δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε με δέκα παίκτες τη Τζένοα. Το πέναλτι που εκτέλεσε ο Αβελάρ στο επόμενο λεπτό όμως δεν βρήκε στόχο. Ο Περίν έπεσε σωστά και έδιωξε την μπάλα διατηρώντας το 1-1.

Αυτό έμελε να είναι και το τελικό σκορ του αγώνα με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν έναν βαθμό σε ένα παιχνίδι που ήταν σαφώς κατώτεροι συγκριτικά με τις άλλες εμφανίσεις τους στο πρωτάθλημα μέχρι τώρα.