Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

Δεν σταματάει αυτό το τρένο!!

Αυτό δεν είναι ομάδα, είναι… τρένο! Με το πόδι στο… γκάζι συνεχίζει η Λιόν, η οποία επικράτησε 3-1 της Γκινγκάμπ στο «Ζερλάν», με αυτή να είναι η πέμπτη σερί της νίκη.

Δεν σταματάει αυτό το τρένο!
Άλλη μία εξαιρετική παράσταση από τη Λιόν! Η ομάδα του Ουμπέρ Φουρνιέ συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία προς την κορυφή, με την Γκινγκάμπ αυτή τη φορά να «γονατίζει» (3-1) στο «Ζερλάν», για την 13η αγωνιστική της Ligue 1.

Μόλις στο 8ο λεπτό, ο Λακαζέτ άνοιξε το σκορ για τους «λιονέ», με τον Φεκίρ να κάνει το 2-0 στο 20’. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η Λιόν είχε κι άλλες ευκαιρίες να διευρύνει το προβάδισμά της, αλλά η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League ήταν αυτή που μείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, με την μπάλα –ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μαρβό- να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι, στη συνέχεια στο κεφάλι του Λόπες και να καταλήγει στα δίχτυα.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο καταιγιστικό ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο, χάνοντας σωρεία ευκαιριών για το 3-1, το οποίο διαμόρφωσε ο Φεκίρ στο 86’, με την ομάδα του Ουμπέρ Φουρνιέ να φτάνει στην πέμπτη σερί της νίκη.