Κυριακή 9 Νοεμβρίου 2014

Συνεχίζει… απόλυτος ο ΠΑΟΚ!!

Την τρίτη του νίκη σε ισάριθμους αγώνες πανηγύρισε ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας του Παμβοχαϊκού με 3-1 σετ και συνεχίζει με το απόλυτο των νικών στην κορυφή της Volleyleague.

Συνεχίζει… απόλυτος ο ΠΑΟΚ
Την καλύτερή του εμφάνιση για φέτος πραγματοποίησε ο ΠΑΟΚ και επικράτησε 3-1 σετ του Παμβοχαϊκού στην τρίτη αγωνιστική της Volleyleague.

Ο «δικέφαλος του Βορρά», με τους Γκόμεζ, Σαφράνοβιτς και Εφραιμίδη να βρίσκονται σε εξαιρετική μέρα δεν δυσκολεύτηκαν κόντρα στην ομάδα της Βόχας και πανηγύρισαν την τρίτη τους νίκη σε ισάριθμες αγωνιστικές.

Από την άλλη, ο Παμβοχαίκός με τον Μιχάλ Μέρτεν για πρώτη φορά στο τιμόνι σε επίσημο ματς, γνώρισε την τρίτη του νίκη.

Βέβαια, ξεκίνησε δυνατά και πήρε τα ηνία στο ματς και παρότι ο ΠΑΟΚ ανέκτησε ρυθμό, αυτός επιβλήθηκε με 27-25.

Η ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη ήταν καταιγιστική στο δεύτερο σετ και χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο έκανε το 1-1, ενώ στο τρίτο σετ η νίκη ήρθε ακόμα πιο εύκολα, με το ισχυρό μπλοκ να μην αφήνει κανένα περιθώριο στην ομάδα της Βόχας. Το τέταρτο σετ μετατράπηκε σε τυπική διαδικασία, με τους γηπεδούχους να ανακτούν διαφορά μέχρι και +8 (21-13) για το 3-1.

Διαιτητές: Ιωαννίδης, Βασιλειάδης