Παρασκευή 21 Νοεμβρίου 2014

Brasileiro: Ανατροπή τίτλου για Κρουζέιρο!! (videos)

Μία νίκη μακριά από την κατάκτηση δεύτερου συνεχόμενου Brasileiro βρέθηκε η Κρουζέιρο μετά το 2-1 επί της Γκρέμιο.
Έμεινε πίσω στο σκορ στο 13ο λεπτό, όταν βρήκε δίχτυα ο Κριστιάν Ριβέρος, αλλά οι Ρικάρντο Γκουλάρτ και Έβερτον Ριμπέιρο σκόραραν στο δεύτερο ημίχρονο διασφαλίζοντας +7, τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος. Νωρίτερα η Φλουμινένσε γνώρισε «βαριά» εντός έδρας ήττα με 4-1 από τη Σαπεκοένσε, η οποία ξέφυγε από τη ζώνη υποβιβασμού και με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο προκάλεσε έντονες αποδοκιμασίες των θεατών κατά των γηπεδούχων.
Παρακάτω όλα τα αποτελέσματα:
Φλουμινένσε – Σαπεκοένσε 1-4 (86’ αυτ. Ραφαέλ Λίμα – 47’ Μπρούνο Σίλβα, 66’ Καμίλο, 71’ Λεάντρο, 84’ Μπρούνο Σίλβα)
Γκρέμιο – Κρουζέιρο 1-2 (13’ Κριστιάν Ριβέρος – 66’ Ρικάρντο Γκουλάρτ, 76’Έβερτον Ριμπέιρο)