Τετάρτη 14 Ιανουαρίου 2015

Γλυκιά ήττα για Μάλαγα!!

Η Μάλαγα προηγήθηκε με 2-0 και καθάρισε την πρόκριση, πριν η Λεβάντε γυρίσει το ματς σε 3-2 μέσα σε 12 λεπτά, μένοντας όμως εκτός συνέχειας του Copa del Rey.
Οι Ανδαλουσιάνοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και με τα γκολ των Όρτα (22') και Ρέθιο (38'), τελείωσαν ουσιαστικά την υπόθεση πρόκριση, αφού θα χρειαζόταν κάτι εξωφρενικό από τους γηπεδούχους για να ανατρέψουν τα δεδομένα που είχαν διαμορφωθεί και από το πρώτο παιχνίδι, που είχε κερδίσει με 2-0 η Μάλαγα. Παρά το γεγονός πως το κίνητρο είχε γίνει καπνός για τη Λεβάντε μετά και το δεύτερο γκολ, δεν το έβαλε κάτω και με δύο γκολ του Μπαράλ μέσα σε τρία λεπτά (70', 73) έφερε το ματς στα ίσα, καταφέρνοντας μάλιστα να πάρει τη νίκη γοήτρου στο 85', με το τέρμα του Χουανφράν. Ο Μπαράλ αποβλήθηκε στο 90' με κόκκινη κάρτα, πριν ο διαιτητής σφυρίξει τη λήξη, που έδωσε στη Μάλαγα το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

*Πηγή: gazzetta.gr*