Τετάρτη 14 Ιανουαρίου 2015

Με υπογραφή Σισέ στα ημιτελικά!!

Με τον Τζιμπρίλ Σισέ να σκοράρει στο 90’ η Μπαστιά προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά του Λιγκ Καπ Γαλλίας, επικρατώντας 3-1 της Ρεν στο «Φουριανί»! Με 9 παίκτες τελείωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

Με υπογραφή Σισέ στα ημιτελικά!

Η Ρεν ήταν αυτή που «πάγωσε» την Μπαστιά, παίρνοντας το προβάδισμα μόλις στο 12’ με τον Αρμάν. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε μπροστά τους φιλοξενούμενους, όμως ο Σκιλασί έφερε με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους (46’) το ματς στα ίσα!

Στο 64’ τα πράγματα δυσκόλεψαν για την ομάδα της Βρετάνης, καθώς ο Κονράντσεν αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, με τον Ντανζέ να πετυχαίνει αυτογκόλ επτά λεπτά αργότερα (71') και να δίνει το προβάδισμα στους Κορσικανούς.

Στο 75’ ήρθε και η δεύτερη αποβολή για τη Ρεν, καθώς ο Λενζανί δέχθηκε την απευθείας κόκκινη κάρτα, με τον Τζιμπρίλ Σισέ να βάζει την… υπογραφή του -ακριβώς στο 90’- και να διαμορφώνει τελικό 3-1.*Πηγή: sport-fm.gr*