Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Χάνει την (Ντι)μπάλα η Ρόμα!!

Το γκολ Ντιμπάλα την έβαλε νωρίς με την πλάτη στον τοίχο στο «Ρέντσο Μπαρμπέρα». Η Ρόμα απάντησε, όμως δεν έκανε την ανατροπή και το 1-1 με την Παλέρμο δίνει χρυσή ευκαιρία στη Γιουβέντους να ξεφύγει.

Χάνει την (Ντι)μπάλα η Ρόμα!
Συνεχίζει να δίνει δικαιώματα η Ρόμα. Οι «τζιαλορόσι» δεν μπόρεσαν να πάρουν το τρίποντο στην έδρα της Παλέρμο, έμειναν στο 1-1, δίνοντας στην Γιουβέντους (παίζει με την Ελλάς Βερόνα) την δυνατότητα να ξεφύγει στο +5, έπειτα από 19 αγωνιστικές.

Τα πράγματα έγιναν πολύ δύσκολα για την ομάδα του Ρούντι Γκαρσιά στο «Ρέντσο Μπαρμπέρα» από νωρίς. Ο Ντιμπάλα άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό και οι Ρωμαίοι αναγκάστηκαν με το… καλησπέρα να παίξουν φουλ επίθεση. Μάλιστα, θα μπορούσαν να το πληρώσουν αφού ο Ντε Σάνκτις τους κράτησε όρθιους όποτε χρειάστηκε, μέχρι ο Ντέστρο να ισοφαρίσει στο 54ο λεπτό. Αν και υπήρχε χρόνος οι Σικελοί έκλεισαν τους χώρους και δεν επέτρεψαν στους «τζιαλορόσι» να βρουν και δεύτερη φορά δίχτυα στο ματς.

Και στα ενενήντα λεπτά αγωνίστηκε ο Χοσέ Χολέμπας, ενώ ο Κώστας Μανωλάς (που αντιμετώπιζε μικρο-πρόβλημα τραυματισμού) έμεινε στον πάγκο. Εκτός αποστολής ήταν ο τραυματίας Βασίλης Τοροσίδης.