Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Με το… αγαπημένο της σκορ η Μονακό!!

Χάρη σε ένα γκολ του Σίλβα στο 73ο λεπτό, η Μονακό έκαμψε την αντίσταση της Ναντ στο Πριγκιπάτο, επικρατώντας με 1-0, για την 21η αγωνιστική της Ligue 1. Διασυρμός (4-1) της Ρεμς από την ουραγό Καέν!

Με το… αγαπημένο της σκορ η Μονακό
Το αήττητο σερί της σε πέντε αγώνες διεύρυνε η Μονακό, η οποία επικράτησε –με το αγαπημένο της- 1-0 της Ναντ, για την 21η αγωνιστική της Ligue 1. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Σίλβα στο 73ο λεπτό.

Από ‘κει και πέρα, η νίκη της αγωνιστικής –μέχρι στιγμής- ανήκει στην ουραγό Καέν, η οποία συνέτριψε με 4-1 τη Ρεμς. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπάριος, ο οποίος έκανε χατ-τρικ, η Μονπελιέ πήρε το διπλό (3-2) στην έδρα της Μετς, ενώ η Λοριάν με γκολ του Γκερέιρο στο 59’ επικράτησε 1-0 της Λιλ.

Τέλος, στο 1-1 έμειναν Τουλούζ και Μπαστιά, με το αποτέλεσμα αυτό να μην ικανοποιεί καμία, καθώς αμφότερες εξακολουθούν να βρίσκονται κοντά στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.