Κυριακή 18 Ιανουαρίου 2015

Τρεις «σφυριές» και… τέζα!! (video)

Λίγες μέρες μετά την πρόκριση στο Κύπελλο επί της Έβερτον, η Γουέστ Χαμ επέστρεψε στις νίκες και στην Πρέμιερ Λιγκ, επικρατώντας εύκολα με 3-0 της Χαλ, με τρεις «σφυριές» στο δεύτερο ημίχρονο.

Τρεις «σφυριές» και… τέζα! (video)
Από τις 20 Δεκεμβρίου του 2014 είχε να γευτεί τη χαρά της νίκης η Γουέστ Χαμ. Μεσολάβησαν τέσσερα παιχνίδια, με δύο ήττες-δύο ισοπαλίες και κάπου το κλίμα είχε «στραβώσει». Φαίνεται, όμως, ότι η σπουδαία πρόκριση επί της Έβερτον στο Κύπελλο με 9-8 στα πέναλτι, λειτούργησε ευεργετικά και δόθηκε συνέχεια.

Τα «σφυριά» αντιμετώπισαν προβλήματα από τη Χαλ μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, «πάτησαν γκάζι» και έφτασαν τελικά σε μια εύκολη και συνάμα επιβλητική νίκη με 3-0. Το χορό των τερμάτων άνοιξε στο 49’ ο Κάρολ, ενώ είκοσι λεπτά αργότερα, ο Αμαλφιτανό «κλείδωσε» ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του Λονδίνου. Στο 73’ ήταν η σειρά του Ντάουνινγκ για να σκοράρει και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Η Γουέστ Χαμ, με αυτό το τρίποντο, έφτασε τους 36 βαθμούς, έναν λιγότερο από την Τότεναμ, που βρίσκεται στην πέμπτη θέση, η οποία δίνει ευρωπαϊκό εισιτήριο, ενώ η Χαλ, με την ήττα αυτή, που ήταν η τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, παρέμεινε στη 18η θέση και κάτω από την επικίνδυνη ζώνη.

West Ham 3 - 0 Hull City All Goals and Full... από ViralDailyTV