Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015

Δεν χάνει με τίποτα!!

Η Μαλίν βρέθηκε μια ανάσα απ’ το να βάλει στοπ στο αήττητο 28 αγωνιστικών που διατηρεί η Κλαμπ Μπριζ στην Jupiler League, όμως ο ντε Σάτερ «καθάρισε» στο 92’ και χάρισε χρυσό «Χ» στην ομάδα του.

Δεν χάνει με τίποτα!
Είχε την καθολική υπεροχή. Είχε τις ευκαιρίες. Κι όμως η Κλαμπ Μπριζ «ίδρωσε» για να μη χάσει απ’ τη Μαλίν, στην 22η αγωνιστική της Jupiler League.

Οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό (1-1), με την ομάδα του Μισέλ Προυντ να τα βρίσκει… σκούρα για δεύτερη φορά φέτος απ’ τη Μαλίν και να διατηρεί στο φινάλε το αήττητο που κρατάει για 29 αγωνιστικές στο βέλγικο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 57’ με τον Νέσενς -παρότι μέχρι τότε οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την καθολική υπεροχή- ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο ντε Σάτερ νίκησε τον Μπιεμπό και πήρε τον βαθμό για την ομάδα του.

Η Κλαμπ Μπριζ συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή, αυξάνοντας τη διαφορά απ’ την Άντερλεχτ στο +5, ενώ η Μαλίν βρίσκεται στην δέκατη θέση με 26 βαθμούς.