Σάββατο 17 Ιανουαρίου 2015

Απίστευτο γκολ με φάουλ από τη Χιλή!! (video)

Με νίκη 2-1 ξεκίνησε η Βραζιλία τις υποχρεώσεις της στο Sudamericano U20 στην πόλη Μαλδονάδο της Ουρουγουάης.
Η «σελεσάο» έβαλε τις βάσεις της νίκης χάρη στα  δύο γκολ του Μάρκος Γκιγιέρμε  αλλά οι Χιλιανοί ήταν αυτοί που  πέτυχαν το καλύτερο από τα τρία της αναμέτρησης.
Σκόρερ του ο  Κριστιάν Κουέρβας. Ο πλάγιος  επιθετικός της Τσέλσι που εφέτος αγωνίζεται  ως δανεικός στην Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε με εξαιρετικό κτύπημα φάουλ, βραζιλιάνικο θα μπορούσε να το χαρακτηρίσει κανείς , έστειλε την μπάλα  στα δίκτυα  του ανήμπορου να αντιδράσει γκολκίπερ της Βραζιλίας Μάρκος. Έτσι έγινε το 2-1 που όμως δεν έμελλε να αλλάξει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή καθώς απέμεναν  για το φινάλε της αναμέτρησης λιγότερο από 10 λεπτά με τις καθυστερήσεις που κρατήθηκαν από τον ρέφερι του αγώνα.

*Πηγή: onsports.gr*