Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015

Αλμα σωτηρίας για Πάντερμπορν!

Η Πάντερμπορν κατάφερε να γυρίσει το ματς απέναντι στο Αννόβερο και να πάρει εκτός έδρας νίκη μετά από 5,5 μήνες που την φέρνει πάνω την επικίνδυνη ζώνη.

Αλμα σωτηρίας για Πάντερμπορν
Mε ανατροπή μέσα σε επτά λεπτά, η Πάντερμπορν γύρισε το ματς με το Αννόβερο και πήρε μια πολύτιμη νίκη στην προσπάθεια της για παραμονή στην κατηγορία. Πλέον βρίσκεται στην 12η θέση της κατάταξης μαζί με το Αμβούργο, έχοντας 23 πόντους. Χρειάστηκε να περάσουν 5.5 μήνες για να κατορθώσουν οι παίκτες του Μπράιτενράιτερ, ώστε να μπορέσουν να φύγουν με τρίποντο από εκτός έδρας παιχνίδι, αφού αγνοούσαν το διπλό, από τις 30 Αυγούστου και το 3-0 απέναντι στο Αμβούργο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μαρσέλο στο 66ο λεπτό, ωστόσο ο Λάκιτς με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ έκανε το 1-1. Στο 79' ο Μέχα με απευθείας εκτέλεση φάουλ από 25 μέτρα χάρισε την σπουδαία νίκη στην Πάντερμπορν.