Πέμπτη 5 Ιανουαρίου 2012

Μπλόκο στο Νιούκαστλ!!

Οι καρακάξες έριξαν τριάρα στην Γιουνάιτεντ, με αποτέλεσμα η ομάδα του Φέργκιουνσον να μείνει τρεις βαθμούς πίσω από την Σίτυ.

Μπλόκο στο Νιούκαστλ

Η Νιούκαστλ έδειξε από την αρχή πως θα κάνει δύσκολη την ζωή της Μάντστεστερ και έτσι έγινε. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπα στο 33΄, ενώ δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Καμπάιγ με μία εκπληκτική εκτέλεση φάουλ έγραψε το 2-0. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τζόουνς με αυτογκόλ, δίνοντας μία τεράστια νίκη στην Νιούκαστλ.
Δεν της έφτασε ο... αέρας
Ο δυνατός άνεμος έδωσε το προβάδισμα στην Έβερτον κόντρα στην Μπόλντον, ωστόσο οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το σκορ και γνώρισαν την ήττα με 2-1 στο Γούντινσον Παρκ. Στο 63΄, λοιπόν, ο Τιμ Χάουαρντ είπε να γεμίσει, αλλά με ο αέρας το παράκανε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπογντάν για το 1-0!
Η Μπόλτον όμως κατάφερε να απαντήσει 4 λεπτά αργότερα με τον Ενγκόγκ, ενώ πήραν τη νίκη στο 78 με τον Κέιχιλ.