Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2012

Μέσα από τα χέρια του…!!

Μέσα από τα χέρια του…
Ο Ηρακλής κρατούσε την πρώτη του νίκη μετά την ένωση με την ΑΕ Ποντίων στα χέρια του, μετά το προβάδισμα με 2-0 κόντρα στην Καλαμαριά, αλλά τελικά αρκέστηκε στην ισοπαλία (2-2).

Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου κατάφερε από το πρώτο μέρος να προηγηθεί με γκολ του Μίλτου Σαπάνη στο 29’ και του Κιβρακίδη στο 42’, αλλά δεν διατήρησε αυτό το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, αφού ο Πλατάκης στο 45’ μείωσε για τον Απόλλωνα.

Στο δεύτερο μέρος ο «γηραιός» προσπάθησε να πετύχει και ένα τρίτο τέρμα, είχε ευκαιρίες τις οποίες δεν αξιοποίησε και τελικά το πλήρωσε, αφού ο Χατζί στο 82’ έφερε το ματς στα ίσια και χάρισε ένα βαθμό στην ομάδα του.

Ηρακλής:
Κελπέκης (33΄ Παπατολίκας), Τροΐρης, Χασιώτης, Λιόλιος, Τριανταφυλλίδης, Παπαστεριανός, Οικονόμου, Σαπάνης, Κωνσταντινίδης (86΄ Χιονίδης), Κωστάκης (58΄ Παληγεώργος), Κιβρακίδης.

Απόλλων: Καρατζιοβαλής, Νάιντος, Σκέμπης, Καραπατσακίδης, Παντελιάδης (35΄ Παρμαξίδης), Μπιτέλης, Βέντζιος (66΄ Καραντασιάδης), Πλατάκης (59΄ Χατζί), Λεπτοκαρίδης, Μωυσιάδης, Δερμιρτζόγλου.