Σάββατο 18 Φεβρουαρίου 2012

«Έκλεψε» το βαθμό ο Πανσερραϊκός!!

«Έκλεψε» το βαθμό ο Πανσερραϊκός
Η Παναχαϊκή βρέθηκε πάρα πολύ κοντά στο να πάρει τη νίκη κόντρα στον Πανσερραϊκό, αλλά τελικά οι Σερραίοι κατάφεραν να «κλέψουν» ένα βαθμό στις καθυστερήσεις (1-1).

Σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις που όλα έδειχναν ότι θα λήξει με λευκή ισοπαλία, οι δύο ομάδες περίμεναν το τελευταίο δεκάλεπτο για να «μιλήσουν». Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 82’ με τον Μπιά, που είχε μπει στο γήπεδο έξι λεπτά νωρίτερα και όλοι πίστεψαν ότι θα πάρουν το «τρίποντο». Όλοι εκτός του Στεφανίδη, που, στις καθυστερήσεις του αγώνα, μετά από σέντρα του Παντελιάδη, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε ένα πολύτιμο βαθμό στον Πανσερραϊκό.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Πουρής, Κωνσταντινίδης, Κοιλιάρας (65' Κοκκίνης), Θεοδωρέλης, Λαμπρόπουλος, Φούφουλας, Άντονι, Σκαρτσίλας (57' Ουαταρά), Ντίνας, Ουρτάδο (76' Μπιά), Φουρτάδο.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κουτζαβασίλης, Σαλαμαστράκης, Ανάκογλου (79' Παρασκευαϊδης), Στεφανίδης, Κιάσσος, Μιλενίλοβιτς, Τάντις, Παντελιάδης, Τριανταφύλλου Δ. (86' Γκούρτσας), Τριανταφύλλου Κ., Ντιόγκο (68' Βουτσιάς).