Δευτέρα 10 Σεπτεμβρίου 2012

«Γκέλαρε» η Μπόκα κόντρα στην Αρχεντίνος!!

Παρ' ότι η Μπόκα Τζούνιορς ήταν καλύτερη, δεν τα κατάφερε στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα», καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Αρχεντίνος Τζούνιορς.
Οι «χεϊνέσες» ήθελαν τη νίκη για να παραμείνουν στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού αντιμετώπιζαν μία σαφώς χαμηλότερου επιπέδου ομάδα, εβρισκόμενη στην δωδέκατη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Παρ' όλα αυτά, ο Καπούρο στο 27' έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του με ένα μακρινό σουτ, αφού αδράνησε η άμυνα της Μπόκα. Στο 34' ήρθε η άμεση απάντηση, όταν ο Λεντέσμα εκτέλεσε εύστοχα την «εσχάτη των ποινών» που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι «χεϊνέσες» άξιζαν τη νίκη, αφού αρχικά ο Ερβίτι «σημάδεψε» το δοκάρι με προβολή από τα 2 μέτρα, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κολάσο από τη μικρή περιοχή πραγματοποίησε αμαρκάριστος δυνατό σουτ, όμως ο αντίπαλος τερματοφύλακας του είπε «όχι» με τα πόδια!

πηγή: onsports.gr