Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2012

Αργεντινή: Τυχερή νίκη για τη Λανούς!!

Εκμεταλλεύτηκε σχεδόν όλες τις ευκαιρίες της η Λανούς και επικράτησε με 2-0 της Γοδόι Κρουζ στο τελευταίο παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής της Apertura του αργεντίνικου πρωταθλήματος.
Μάλιστα το γκολ του Μαουρίτσιο Περέιρα στο τέταρτο λεπτό αμφισβητήθηκε έντομα από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι διέκριναν επιθετικού φάουλ του σκόρερ. Στο 53ο λεπτό ο Πάολο Γκολτζ διαμόρφωσε το 2-0 και ουσιαστικά έκρινε το ματς. Πλέον η Λανούς έχει επτά βαθμούς, ενώ ο Γοδόι Κρουζ έμεινε στους δέκα.
Με γκολ του Ντιέγκο Νταλβάν στις καθυστερήσεις η Ουνιόν Σάντε Φε απέσπασε τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα, αφού πήρε 1-1 από την Τίγκρε, αλλά δεν ξέφυγε από τις «καυτές» θέσεις της τριετής κατάταξης. Στο 23ο λεπτό ο Ντιέγκο Φτάσλα είχε ανοίξει το σκορ, αλλά στο 53ο ο Λούκας Αλφόνσο Ορμπάν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τους φιλοξενούμενους με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο παιχνίδι.