Πέμπτη 29 Νοεμβρίου 2012

Σιγά μην της έκοβε την όρεξη!!

Σιγά μην της έκοβε την όρεξη
Κάθε άλλο παρά έκοψε την όρεξη της Λιλ η προσωρινή διακοπή στην αναμέτρηση με την Μπαστιά.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Σαπρόν, αναγκάστηκε να τη διακόψει λόγω ενός αντικειμένου που δέχθηκε από την κερκίδα ένας από τους βοηθούς του, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Επίσης, κατά τη διάρκεια του ματς, ο Ντιμίτρι Παγιέ δεχόταν αντικείμενα από τους Κορσικανούς οπαδούς, όταν πήγαινε να εκτελέσει κόρνερ.

Τη στιγμή που διεκόπη το ματς, η Λιλ προηγούταν 1-0 με γκολ του Μπρούνο στο 11ο λεπτό.

Τελικά -και ύστερα από 20λεπτη διακοπή- η αναμέτρηση ξεκίνησε ξανά.

Οι «λιλουά» επικράτησαν εύκολα με 3-0 των Κορσικανών και πήραν την πρόκριση για την ημιτελική φάση του Λιγκ Καπ Γαλλίας.

Μόλις στο 11ο λεπτό η ομάδα του Γκαρσία πήρε το προβάδισμα με τον Μπρούνο, με τον Ροντελέν να δίνει «αέρα» δύο τερμάτων στο 62’ και τον Σιντιμπέ να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 84’.