Κυριακή 7 Απριλίου 2013

Την «διέλυσε» και βλέπει Τσάμπιονς Λιγκ!!

Πιο εμφατικά δεν γινόταν! Η Σοσιεδάδ… σκότωσε την Μάλαγα με 4-2 και διατηρήθηκε στην προνομιούχο τέταρτη θέση, στο συν τέσσερα από τους Ανδαλουσιάνους!

Την «διέλυσε» και βλέπει Τσάμπιονς Λιγκ!
Από ντέρμπι για την προνομιούχο τέταρτη θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, η Σοσιεδάδ το μετέτρεψε σε πάρτι!

Κι αυτό γιατί «διέλυσε» με σκορ 4-2 την Μάλαγα, που δείχνει να έχει προσηλωθεί στις αναμετρήσεις με την Ντόρτμουντ.

Στο 20’ ο Βέλα έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντε Λα Μπέλα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Πριν καν κλείσει το ημίχρονο, οι Βάσκοι πήραν προβάδισμα με τρία γκολ, χάρη στο τέρμα του Γκριζμάν, όμως η Μάλαγα προς στιγμήν αντέδρασε, αφού στο 43’ ο Μοράλες μείωσε σε 3-1.

Τα πράγματα –βέβαια- είχαν πάρει τον… δρόμο τους, με τον Μαρτίνεζ να δίνει διάστασεις θριάμβου με το 4-1, για να έρθει ο Σάντα Κρουζ στο 70’ να «γράψει» το τελικό 4-2. πηγή: sport-fm.gr