Κυριακή 7 Απριλίου 2013

Χτυπά μέχρι και… Ευρώπη!!

Την πρώτη της νίκη μετά από δύο αγωνιστικές πέτυχε η Ράγιο Βαγιεκάνο και μάλιστα εκτός έδρας. Αγωνιζόμενη στο Βίγκο υποχρέωσε την Θέλτα σε ήττα 2-0.

Χτυπά μέχρι και… Ευρώπη
Την πρώτη της νίκη μετά από δύο αγωνιστικές πέτυχε η Ράγιο Βαγιεκάνο και μάλιστα εκτός έδρας. Αγωνιζόμενη στο Βίγκο υποχρέωσε την Θέλτα σε ήττα 2-0, η οποία την φέρνει κοντά στις θέσεις που δίνουν ένα εισιτήριο για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Στο 14ο λεπτό ο Πίτι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι διατήρησαν το προβάδισμα στο παιχνίδι μέχρι και στο τέλος τους αγώνα… Στο 83ο λεπτό η Βαγιεκάνο διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ντελίμπασιτς ο οποίος διαμόρφωσε και το –τελικό- 2-0 υπέρ των φιλοξενούμενων.