Κυριακή 7 Απριλίου 2013

Αργεντινή: «Χρυσή» ισοπαλία με απίστευτο γκολ για Σαν Λορένζο!! (videos)

Η Σαν Λορένζο πήρε 1-1 στην έδρα της Βελέζ και έμεινε μακριά από τη ζώνη υποβιβασμού, ενώ τρία από τα πέντε ματς της βραδιάς καταγράφηκαν με «λευκή» ισοπαλία.
Η Βελέζ προηγήθηκε στο 55ο λεπτό με τον Εζέκιελ Ρεσκαλντάνι, ενώ στο 60ό ο Ντένις Στρακουαλούρσι έχασε πέναλτι. Εντούτοις, ο τερματοφύλακας των «φορτίν», Σεμπάστιαν Σόσα, χάρισε… κυριολεκτικά το 1-1 στο 79ο λεπτό, όταν εκτέλεση φάουλ του Λεάντρο Ναβάρο σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου κατέληξε στα δίχτυα. Ο μέσος των φιλοξενούμενων δεν βρήκε κάποιον συμπαίκτη του, όπως ήθελε, αλλά η μπάλα έσκασε μπροστά από τον Σόσα, που δεν εκτίμησε σωστά την πορεία της και στο τέλος τη μάζεψε από τα δίχτυα του!
Σε άλλα ματς, η Κίλμες και η Σαν Μαρτίν έμειναν στο 0-0, όπως η Γοδόι Κρουζ με την Μπελγκράνο και η Ουνιόν με την Αρχεντίνος Τζούνιορς. Τέλος, η Ατλέτικο Ραφαέλα κέρδισε με 3-1 την Τίγκρε χάρη σε δύο γκολ του Τζόναθαν Λόπεζ μετά από αποβολή του Ματίας Πέρεζ Γκαρσία στο 58ο λεπτό και ένα του πρώην παίκτη του Αστέρα Τρίπολης, Σεμπαστιάν Καρέρα, στο 6ο λεπτό.
3
Σημείωση: Η πρωταθλήτρια της Inicial (Βελέζ Σάρσφιλντ) θα αντιμετωπίσει την πρωταθλήτρια του Final στις 30 Ιουνίου του 2013 σε μονό αγώνα, ο οποίος θα καθορίσει τον πρωταθλητή της σεζόν.