Κυριακή 7 Απριλίου 2013

Έπιασε την Τβέντε η Ουτρέχτη!!

Τη νίκη εντός έδρας πανηγύρισε η Ουτρέχτη κόντρα στην Άντο Ντεν Χάαγκ με σκορ 1-0 στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής. Σε μπελάδες μπαίνει η Άντο Ντεν Χάαγκ.

Έπιασε την Τβέντε η Ουτρέχτη
Μπορεί να δυσκολεύτηκε η Ουτρέχτη να σπάσει την άμυνα της Άντο Ντεν Χάαγκ στην αναμέτρηση της 29ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος, ωστόσο τα κατάφερε στο 71΄λεπτό, παίρνοντας τη νίκη με σκορ 1-0.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο μηδέν στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι πέτυχαν το νικητήριο γκολ στο 71’ λεπτό με τον Τούρνστρα να εξελίσσεται στον μοναδικό πρωταγωνιστή της αναμέτρησης.

Με το εν λόγω τρίποντο η Ουτρέχτη έφτασε τους 51 βαθμούς και πλέον ισοβαθμεί με την Τβέντε στην πέμπτη θέση.

Από την άλλη, η Άντο Ντεν Χάαγκ θα μπει σε μπελάδες σε περίπτωση που η Ναϊμεγκεν - η οποία αντιμετωπίζει την Άλκμααρ- πάρει τη νίκη. Σε αυτή την περίπτωση η Άντο Ντεν Χάαγκ μένει εκτός πλέι οφ, πέντε αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος.