Κυριακή 7 Απριλίου 2013

MLS: Στραβοπάτημα για Ντάλας!! (videos)

To Ντάλας αρκέστηκε σε ισόπαλο 2-2 στο «BMO Field» του Τορόντο, αλλά διατήρησε την πρώτη θέση της δυτικής περιφέρειας του MLS.
Οι Άντριου Τζέικομπσον και Μπλας Πέρεζ διαμόρφωσαν το 2-0 υπέρ των Τεξανών, ενώ ο δεύτερος είχε και δοκάρι, πριν οι Τζάστιν Μπράουν και Ντάρελ Ράσελ ισοφαρίσουν σε 2-2 με γκολ εντός των τελευταίων έξι λεπτών της αναμέτρησης. Οι έτεροι Τεξανοί της βορειοαμερικανικής ποδοσφαιρικής λίγκας, Χιούστον Ντάιναμο, γνώρισαν «καθαρή» ήττα με 2-0 από τους Πόρτλαντ Τίμπερς, για τους οποίους ο Ράιαν Τζόνσον πέτυχε δύο γκολ. Μάλιστα, οι νικητές απώλεσαν λόγω τραυματισμού τους Ντέιβιντ Χορστ και Ντιέγκο Βαλέρι από το πρώτο ημίχρονο.
Ακόμα, οι Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς παραχώρησαν 1-1 στους Βανκούβερ Ουάιτκαπς, ενώ το ίδιο σκορ (1-1) καταγράφηκε στο παιχνίδι των Κολόμπους Κρου με τους Φιλαδέλφεια Γιούνιον. Τέλος, οι Κολοράντο Ράπιντς κέρδισαν με 1-0 τη Ρέαλ Σολτ Λέικ χάρη σε γκολ του Ατίμπα Χάρις στο 5ο λεπτό.