Τετάρτη 1 Μαΐου 2013

Αυτό που θέλει ο Βιλανόβα!!

Δύο γκολ πρέπει να πετύχει η Μπαρτσελόνα στο πρώτο ημίχρονο του επαναληπτικού ματς με την Μπάγερν Μονάχου, σύμφωνα με το πλάνο που έχει καταστρώσει ο Τίτο Βιλανόβα.

Αυτό που θέλει ο Βιλανόβα
Σίγουρος ότι η Μπαρτσελόνα μπορεί να αγωνιστεί εκείνη αντί της Μπάγερν Μονάχου στον τελικό του Champions League παρουσιάζεται ο Τίτο Βιλανόβα.

Ο Καταλανός τεχνικός θεωρεί ότι η ομάδα του ήταν καλύτερη από τους Βαυαρούς και αν στηθεί σωστά στον αγωνιστικό χώρο του «Καμπ Νου», τότε έχει ελπίδες να πάρει το «εισιτήριο» για τον μεγάλο τελικό της 25ης Μαΐου στο Γουέμπλεϊ.

Από εκεί και πέρα, ο 44χρονος τεχνικός προσπαθεί να περάσει το μήνυμα στους παίκτες του ότι δεν χρειάζεται να έχουν εμμονή με το 4-0. Πρέπει πρώτα να κάνουν το 2-0 στο ημίχρονο και στη συνέχει θα καταφέρουν να πετύχουν τέσσερα γκολ.

Δηλαδή, σκέφτεται ότι είναι ψυχολογικά καλύτερο για τους ποδοσφαιριστές να ξέρουν ότι στο πρώτο 45λεπτο πρέπει να βάλουν δύο τέρματα και όχι τέσσερα για να πάρουν την πρόκριση. Πηγή: sport-fm.gr