Πέμπτη 9 Μαΐου 2013

Ηχηρή απάντηση από Μαϊάμι!!

Οι πρωταθλητές διέσυραν με 115-78 τους Μπουλς στο Μαϊάμι ισοφαρίζοντας σε 1-1 τη σειρά των ημιτελικών της Ανατολής.

Ηχηρή απάντηση από Μαϊάμι
Η απρόσμενη ήττα στο πρώτο ματς της σειράς πλήγωσε τον εγωισμό των πρωταθλητών, που σάρωσαν τους Μπουλς με 115-78, ισοφάρισαν σε 1-1 τη σειρά και πλέον ψάχνουν τουλάχιστον μία νίκη στο Σικάγο, όπου μεταφέρονται οι δύο προσεχείς αγώνες, αρχίζοντας από τα ξημερώματα του Σαββάτου.

Το +37 αποτελεί τη μεγαλύτερη νίκη του Μαϊάμι στην ιστορία του στα play offs και ταυτόχρονα την πιο βαριά των Μπουλς, που βρέθηκαν να χάνουν ακόμη και με 46 πόντους. Ο Ρέι Άλεν είχε 21 πόντους σε μόλις 19 λεπτά, ο Λεμπρόν Τζέιμς πρόσθεσε άλλους 19 μαζί με 9 ασίστ. Γιοακίμ Νοά και Ταζ Γκίμπσον αποβλήθηκαν στην τέταρτη περίοδο με δεύτερη τεχνική ποινή και απειλούνται με τιμωρία. Συνολικά έξι φορές τιμωρήθηκαν παίκτες των «ταύρων» με τεχνική ποινή κι άλλες τρεις παίκτες της Χιτ.

Δωδεκάλεπτα: 25-20, 55-41, 85-56, 115-78.

Χιτ: Άλεν 21, Τζέιμς 19 (9 ασίστ, 5 ριμπ.), Κόουλ 18 (6 ριμπ.), Ουέιντ 15 (5 ασίστ), Μπος 13 (5 ριμπ.), Τσάλμερς 11, Άντερσεν 7, Λιούις 4, Μπατιέ 3, Χάσλεμ 2, Μίλερ 2, Τζόουνς, Άντονι.

Μπουλς: Μπελινέλι 13 (6 ασίστ), Νοά 12 (6 ριμπ.), Ρόμπινσον 11, Μπάτλερ 9, Ραντμάνοβιτς 9, Γκίμπσον 8, Μπούζερ 8, Μοχάμεντ 6, Τόμας 2, Τιγκ. Πηγή: sport-fm.gr