Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

Νίκες για Λάτσιο, Βερόνα και Λιβόρνο!!

Τις δεύτερες νίκες τους στο πρωτάθλημα πέτυχαν οι Λάτσιο, Λιβόρνο και Βερόνα και σκαρφάλωσαν στη βαθμολογία. Στραβοπάτημα για την Ουντινέζε.

Νίκες για Λάτσιο, Βερόνα και Λιβόρνο
Η τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος συνδυάστηκε με τις δεύτερες νίκες των Λάτσιο και Βερόνα.

Οι δύο ομάδες εκμεταλλεύθηκαν αρκετά καλά τις έδρες τους και πήραν τα… τρίποντα.

Η Λάτσιο επικράτησε εύκολα 3-0 της Κιέβο και η Βερόνα 2-0 τη Σασουόλο, την στιγμή που η Ουντινέζε με την Μπολόνια έμενε στο 1-1.

Η Λάτσιο «καθάρισε» εύκολα το παιχνίδι με την Κιέβο. Ο Καντρέβα στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ, ο Καβάντα στο 39ο διπλασίασε τα τέρματά της και ο Λούλιτς, τρία λεπτά αργότερα, διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Η Λιβόρνο με πρωταγωνιστή τον Παουλίνιο πρόσθεσε άλλους τρεις βαθμούς στη συγκομιδή της. Ο βραζιλιάνος επιθετικός σκόραρε δύο φορές, (66’ 72’) και οδήγησε εκ τους ασφαλούς την ομάδα του στη νίκη.

Η Βερόνα με τον σκόρερ τον Μαρτίνιο άνοιξε το σκορ στο 12ο λεπτό και ο Ρομούλιο στις καθυστερήσεις έκανε το 2-0.

Τέλος, η Ουντινέζε στραβοπάτησε απέναντι στην Μπολόνια. Μάλιστα βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 71ο λεπτό με τον Ντιαμαντι, αλλά μπόρεσε να πάρει τον έναν βαθμό, χάρη στο τέρμα του Ντι Νατάλε στο 85’ .