Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου 2013

Φιλική νίκη με Φαρινόλα!

Με φιλική νίκη επί της Καλλιθέας εκμεταλλεύτηκε τη διακοπή του πρωταθλήματος ο Απόλλωνας Σμύρνης.

Φιλική νίκη με Φαρινόλα
Τη νίκη με 1-0 πήρε ο Απόλλωνας Σμύρνης στο σημερινό φιλικό που έδωσε κόντρα στην Καλλιθέα, με αφορμή τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω Εθνικής.

Η «ελαφρά ταξιαρχία» πήρε τη νίκη με γκολ του Πάολο Φαρινόλα στο 61ο λεπτό με σουτ έξω απ’ την περιοχή, έπειτα από πάσα του Γιάν Μπλάζεκ.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Μπλάζεκ και πάλι σέντραρε στον Χρήστο Μίνγκα, ο οποίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Απόλλων: Γουμάγιας (60' Αθανασίου), Αργυρόπουλος (46' Χατζηζήσης), Παντελιάδης (46' Διαμάντης), Ζουέλα, Παπαζαχαρίας (46' Βέρτζος), Αλβαρεζ, Τσιλιγκίρης (46' Μίνγκας), Τσεμπερίδης (57' Φαρινόλα), Μπλάζεκ, Γκουέλα (46' Μπάρκογλου, 71' Δημογιάννης), Εγκον.

Καλλιθέα: Κατσούλης, Μουσταφίδης (88' Τραγούλιας), Παγώνης, Χριστοφιλέας, Πίκολο, Φαγιέ (88' Σεμπέκος), Ατματζίδης (70' Ντιέγκο), Σταύρου (74' Δημητρίου), Φαμπρίτσιο (46' Καραλής), Σαμπάλ (46' Κολοφώτης), Κατσικογιάννης.