Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Την λύγισε στις καθυστερήσεις!

Η Χέρενφεν αγωνίστηκε με 10 παίκτες απ’ το 15’ και παρότι κατάφερε να προηγηθεί στο 80’, η Αϊντχόφεν την «πλήγωσε» στις καθυστερήσεις, ισοφαρίζοντας σε 1-1 στην 14η αγωνιστική της Eredivisie.

Την λύγισε στις καθυστερήσεις
Μια ανάσα από παλικαρίσια επικράτηση έφτασε η Χέρενφεν, όμως η Αϊντχόφεν της έκοψε τη φόρα, ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις σε 1-1 στην 14η αγωνιστική Ολλανδίας.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 15’ λόγω της αποβολής του Φαν ντεν Μπεργκ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Η Αϊντχόφεν δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα, με την Χέρενφεν να είναι αυτή που ανοίγει τελικά το σκορ στο 80’ με τον Γουάιλντσατ.

Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν να πάρουν το βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Ζόζεφζον, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πηγή: sport-fm.gr