Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

«Κόλλησε» η Άντερλεχτ!!

Μπορεί να αγνοούσε τη νίκη για πέντε αγωνιστικές, όμως η Σαρλερουά έκοψε τη… φόρα που είχε πάρει η Άντερλεχτ για την κορυφή και πανηγύρισε το 2-1 στην 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Βελγίου.

«Κόλλησε» η Άντερλεχτ
Πολύτιμους βαθμούς για την διεκδίκηση των κορυφαίων θέσεων της βαθμολογίας άφησε στην έδρα της Σαρλερουά η Άντερλεχτ, καθώς ηττήθηκε με 2-1 στην 16η αγωνιστική της Jupiler League.

Στο ματς που ξεκίνησε με μισή ώρα καθυστέρηση -καθώς το λεωφορείο των φιλοξενούμενων κόλλησε στην κίνηση- οι δύο ομάδες μπήκαν νωθρά και δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν κάτι αξιόλογο στο πρώτο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι όμως, μπήκαν πιο… ζεστά στο δεύτερο μισό του ματς, με τον Πόλετ να ανοίγει το σκορ στο 47’ και τον Κεμπάνο να διπλασιάζει τα τέρματα στο 58’.

Αυτός που προσπάθησε να… σώσει την κατάσταση για την Άντερλεχτ ήταν ο Ζιλέτ, ο οποίος πέρασε σαν αλλαγή στο ματς στο 63’, ενώ δέκα λεπτά αργότερα μείωσε το σκορ σε 2-1, χωρίς να καταφέρει όμως να κάνει κάτι παραπάνω. Πηγή: sport-fm.gr