Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

«Πληγώθηκε» απ' τον πάτο...!

Την έκπληξη στην 16η αγωνιστικής Βελγίου έκανε η Οστάνδη, η οποία νίκησε με 4-0 την Γκενκ και της έκοψε το δρόμο για την κορυφή.

«Πληγώθηκε» απ' τον πάτο...
Το δρόμο της Γκενκ για τις κορυφαίες θέσεις της βαθμολογίας έκοψε η Οστάνδη, η οποία επικράτησε με 4-0 στην 16η αγωνιστική Βελγίου.

Παρότι βρίσκεται πολύ κοντά στις θέσεις του υποβιβασμού η Οστάνδη μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ντεπίτρ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Μουσεκούι διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους.

Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ντε Σάτερ έκανε το 3-0, ενώ ο Μπρούκερτ με πέναλτι έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Οστάνδης, που την κρατάει έξι βαθμούς μακριά απ’ την επικίνδυνη ζώνη.