Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Ο Πολ είχε τον τελευταίο λόγο!

Ο Κρις Πολ πέτυχε 8 από τους 22 πόντους του στο τελευταίο πεντάλεπτο, ανάμεσά τους και τη νικητήρια βολή 2,5’’ πριν το τέλος, και οι Κλίπερς επικράτησαν των Κινγκς 103-102.

Ο Πολ είχε τον τελευταίο λόγο
Οι Κλίπερς έκαναν τα εύκολα δύσκολα απέναντι στους Κινγκς.

Αν και από την πρώτη περίοδο προηγήθηκαν με μεγάλη διαφορά, είδαν τους αντιπάλους τους να επιστρέφουν στο ματς και να προηγούνται με πέντε πόντους τριάμισι λεπτά πριν το τέλος.

Όμως ο Κρις Πολ πέτυχε 8 από τους 22 πόντους του στο τελευταίο πεντάλεπτο, ανάμεσά τους και τη νικητήρια βολή 2,5’’ πριν το τέλος, και οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 103-102.

Ο Ντεμάρκους Κάζινς είχε 23 πόντους, 19 ριμπάουντ και 7 ασίστ, αλλά αστόχησε στο τελευταίο σουτ του ματς.

Δωδεκάλεπτα: 29-13, 57-48, 75-69, 103-102.

Κλίπερς (8-5): Πολ 22, Τζόρνταν 17 (12 ριμπ.), Γκρίφιν 16 (10 ριμπ.), Ρέντικ 15, Ντάντλεϊ 11, Κρόφορντ 8, Κόλισον 7, Χόλινς 4, Μπούλοκ 3, Μάλενς.

Κινγκς (4-7): Κάζινς 23 (19 ριμπ.), Τόμας 22, Πάτερσον 21, Άουτλο 8, Εμπά α Μουτ 6, Τόμπσον 6, Μακλεμόρ 5, Σάλμονς 5, Βάσκες 2, Φριντέτ 2, Χέιζ 2, Εντιαγέ.