Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

Μια Βιγιαρεάλ για… Τσάμπιονς Λιγκ!!

Μια Βιγιαρεάλ για… Τσάμπιονς ΛιγκΕύκολο πέρασμα με 3-0 για τη Βιγιαρεάλ από το «Θιουδάδ ντε Βαλένθια» με αντίπαλο τη Λεβάντε στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της Κυριακής για την Πριμέρα Ντιβισιόν.

Με τη νίκη αυτή το «κίτρινο υποβρύχιο» παρέμεινε στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα και φαίνεται ότι μπορεί να παραμείνει για να χτυπήσει μια θέση στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Καθοριστικό σημείο του αγώνα η φάση στο 10ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες με τον Νάβας να δέχεται την κόκκινη κάρτα και τους φιλοξενούμενους να έχουν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ.

Το πέναλτι το εκτέλεσε επιτυχημένα ο Σοριάνο ανοίγοντας το σκορ 1-0.

Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και έτσι οι παίκτες της Βιγιαρεάλ κατάφεραν στα τελευταία λεπτά σκοράρουν άλλα δύο τέρματα με τον ίδιο παίκτη.

Τον Ούτσε στο 74ο και 89ο λεπτό της αναμέτρησης.