Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2014

Δεν έχασαν αυτοί! (ευτυχώς ούτε κι εσείς)

Αν είστε από εκείνους που έψαχναν… λινκ για να δουν το Ανζί-Γκενκ και δεν τα κατάφεραν, μην ανησυχείτε! Δεν χάσατε και τίποτα, αφού σ’ ένα ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα, οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0.

Δεν έχασαν αυτοί (ευτυχώς ούτε κι εσείς)
Στο Βέλγιο θα κριθεί η πρόκριση μιας εκ των Ανζί και Γκενκ στους «16» του Europa League.

Στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι οι δύο ομάδες φυλάχτηκαν όσο μπορούσαν και προτίμησαν να σιγουρέψουν το ότι δεν θα δεχτούν γκολ, πράγμα που το κατάφεραν…

Και κάπου εδώ μπαίνει τελεία, μιας και το μόνο αξιοσημείωτο σε 90 λεπτά παιχνιδιού είναι η κόκκινη κάρτα που είδε Μαξίμοφ λίγα λεπτά πριν λήξει ο αγώνας.

Οι γηπεδούχοι είχαν μια-δυο καλές στιγμές, αλλά δεν μπόρεσαν να απειλήσουν ουσιαστικά τους Βέλγους, οι οποίοι με τη σειρά τους μπορούν να «υπερηφανεύονται» πως υπέρ τους καταγράφηκε το μοναδικό σουτ που πήγε προς την εστία. Ενδεικτικό και αυτό του φτωχού θεάματος που παρακολούθησαν οι θεατές που βρέθηκαν στις εξέδρες.

Υπενθυμίζεται πως όποια από τις δύο ομάδες περάσει στην επόμενη φάση, θα βρει μπροστά της το νικητή του ζευγαριού Σλοβαν Λίμπερετς-Αλκμααρ.
Πηγή: sport-fm.gr