Πέμπτη 20 Φεβρουαρίου 2014

Κόπα Λιμπερταδόρες: Σωτήριος Καγιεχόν για Μπολιβάρ!! (videos)

Με τυχερό γκολ του πρώην επιθετικού του Λεβαδειακού, Χοσέ Μαρία Καγιεχόν, στο 67ο λεπτό, η Μπολιβάρ πήρε τον πρώτο βαθμό της στη φάση των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες.
Οι Βολιβιανοί υποδέχθηκαν τη μεξικανική Λεόν, η οποία προηγήθηκε στο 2ο λεπτό με τον Μάουρο Μποσέλι, αλλά απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίας όταν προσπάθεια για γέμισμα του Καγιεχόν κατέληξε στα δίχτυα. Από την πλευρά της, η Ρεάλ Γκαρκιλάσο του Περού προηγήθηκε με 1-0 στην Ουρουγουάη με τέρμα του Αλφρέντο Ραμούα στο 20ό λεπτό, αλλά έχασε με 4-1 από την Ντεφενσόρ, αφού ο Νικολάς Κορέα ισοφάρισε στο 36ο λεπτό και ο Φελίπε Γκεδόζ Ντα Κονσεϊσάο ολοκλήρωσε την ανατροπή, ενώ ο Νικολάς Ολιβέιρα πρόσθεσε δύο ακόμα γκολ μετά το 70ό λεπτό προσδίδοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη. Τέλος, η Ο’ Χίγκινς της Χιλής κέρδισε με 1-0 την κολομβιανή Ντεπορτίβο Κάλι χάρη σε ωραία εκτέλεση φάουλ του Γέρσον Οπάζο στο 82ο λεπτό από δύσκολη θέση.