Τρίτη 4 Φεβρουαρίου 2014

Βιγιαρεάλ για… σεντόνι!! (video)

Με ξέσπασμα διαρκείας στην επανάληψη, η Βιγιαρεάλ νίκησε εύκολα με 3-1την Οσασούνα και βρίσκεται πλέον σε απόσταση βολής από το… σεντόνι!

Βιγιαρεάλ για… σεντόνι (video)
Η Βιγιαρεάλ ήξερε ότι σε περίπτωση νίκης επί της Οσασούνα, μετά την απώλεια βαθμών της Μπιλμπάο στο παιχνίδι με την Ρεάλ Μαδρίτης, θα έφτανε σε απόσταση βολής από την τέταρτη θέση, που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη και αυτό έκανε. Νίκησε εύκολα με σκορ 3-1 και πλησίασε τους Βάσκους στους τρεις βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα της Παμπλόνα, έμεινε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη και παραμένει οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Μετά από ένα «στείρο» πρώτο ημίχρονο, ήρθε η… καταιγίδα. Δύο φορές ο Περμπέ (47’ και 75’) και ενδιάμεσα ο Τριγέρος (55’) έδωσαν τεράστιο προβάδισμα τριών τερμάτων στην ομάδα τους, για να έρθει ο Ριέρα στο 87ο λεπτό, να πετύχει το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους και να διαμορφώσει το τελικό 3-1.

Villarreal 3-1 Osasuna All Goals από all-goals

Πηγή: sport-fm.gr