Κυριακή 2 Μαρτίου 2014

Πολύ σκληρή για να πεθάνει!!

Δεν χάνει η Ναϊμέγκεν! Ακόμη κι αν βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ από την Τσβόλε, κατάφερε να αντιδράσει και πήρε εκτός έδρας ισοπαλία, 3-3, μένοντας ζωντανή στην μάχη της παραμονής.

Πολύ σκληρή για να πεθάνει!
Δεν τα παρατάει η Ναϊμέγκεν! Οι φιλοξενούμενοι αν και βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ από την Τσβόλε, κατάφεραν και πήραν το «χρυσό» βαθμό (3-3) στη προσπάθεια που κάνουν για την παραμονή στη κατηγορία της Ολλανδίας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν στο 6΄ με τον Φερνάντεζ να ανοίξουν το σκορ και στο 35΄να κάνουν το 2-0 με τον Κλιχ, για να μειώσει στο 43΄ο Ράιξ. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Χίγκντον ισοφάρισε 2-2 και δέκα λεπτά αργότερα ο Μπροέρσε έκανε το 3-2. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ράιξ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 69΄.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Ναϊμέγκεν παρέμεινε προτελευταία στη βαθμολογία έχοντας 25 βαθμούς ενώ η Τσβόλε από την πλευρά της ανέβηκε στους 34 πόντους και έπιασε στην έβδομη θέση την Άλκμααρ. Πηγή: sport-fm.gr